KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14377169
*
nr 1437 7169
Claes-Åke Schlönzig
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 75x82 cm
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 december 2021
kl 20:01:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 07:34:54
1
100 kr
13/12 08:50:32
2
150 kr
13/12 17:28:43
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes-åke schlönzig komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
nr 1437 7169
Claes-Åke Schlönzig
(f. 1949), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -71. Olja på duk, 65x72 cm, yttermått inklusive ram: 75x82 cm
Claes-Åke Schlönzig, svensk målare född 1949 i Linköping.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/12 07:34:54 | 1 | 100 kr |
13/12 08:50:32 | 2 | 150 kr |
13/12 17:28:43 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Claes-Åke Schlönzig
Claes-Ã…ke Schlönzig, svensk mÃ¥lare född 1949 i Linköping.Läs mer om Claes-Ã…ke Schlönzig
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes-åke schlönzig komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41